close
InstagramYoutube

Wykonywane zabiegi

Stomatologia estetyczna

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna to najnowsze osiągnięcie stomatologii estetycznej. Moda na ozdoby przyklejane do szkliwa zęba przyszła do nas z USA i zdobywa coraz większą popularność także w Europie, gdyż niewielkim kosztem pozwala osiągnąć zwracający uwagę otoczenia efekt. Jest to doskonała alternatywa dla innych metod dekorowania ciała, gdyż jest całkowicie bezpieczna i odwracalna.

Biżuteria nazębna to elementy ze złota, cyrkonii lub szkła kryształowego mocowane do powierzchni zęba bezinwazyjnie (bez wiercenia) za pomocą specjalnego kleju kompozytowego (stosowanego również przy mocowaniu zamków ortodontycznych) co gwarantuje, że powierzchnia zęba nie zostanie uszkodzona w czasie montażu, usunięcia lub wymiany na inny wzór. Procedura montowania ozdoby jest prosta i bezpieczna. Fachowe umocowanie gwarantuje bardzo dobrą przyczepność. Ozdoba może zostać zdjęta z zęba w dowolnym czasie przez lekarza stomatologa i po wypolerowaniu szkliwa powierzchnia zęba pozostaje nienaruszona. Biżuteria utrzymuje się na zębach od kilku miesięcy do ponad roku, w tym czasie nie ma żadnych ograniczeń co do sposobu żucia pokarmów czy sposobów dbania o higienę jamy ustnej.

Warto wiedzieć, że:

  • Zabieg mocowania biżuterii nazębnej nie jest ani bolesny ani inwazyjny. Nie wymaga znieczulenia.
  • Biżuteria może być przymocowana na górnych przednich zębach lub w odcinku bocznym.
  • Biżuteria nazębna jest ozdobą, która utrzymuje się na zębach przez kilka lat.
  • Jeżeli masz ochotę zamienić kryształ na inny lub go usunąć, może to być wykonane przez naszych stomatologów w każdej chwili.
  • Każda osoba ze stałymi zębami może mieć nałożoną biżuterie nazębną. Rozmaitość kryształów pozwala na wybór idealnej biżuterii do każdego wieku oraz płci.
  • Ozdobne kamienie mogą być mocowana na zębach naturalnych jak i odbudowanych protetycznie.
icon